Klinika Stonava Czechy

Na Słowacji i w Czechach zabieg aborcji można przepisowo przeprowadzić do 12 tygodnia ciąży. Aktualnie mnóstwo kobiet z całej Europy decyduje się na skorzystanie z usług lokalnej kliniki Stonava, by móc szybko i w pełni bezpiecznie usunąć ciążę. Zatem warto wiedzieć, na czym polega aborcja w Czechach oraz kto może ją zastosować.

Legalna aborcja Czechy i Słowacja

Polki często zastanawiają się, czy zabieg aborcji wykonany na obszarze innego kraju będzie dla nich legalny. Natomiast na terenie Czech i Słowacji obowiązuje lokalny przepis i jeśli kobieta usunie ciążę w jednym z owych krajów, to taka procedura jest całkowicie legalna. Ponadto w Czechach oraz na Słowacji usuwanie ciąży, która nie przekroczyła 12 tygodnia, nie wymaga podania przyczyny podjęcia takiej decyzji ani pokazania skierowania od specjalisty.

klinikastonava.cz

Aborcja w Czechach — rodzaje zabiegów

W nowoczesnej czeskiej klinice ginekologicznej https://klinikastonava.cz/ można przeprowadzić aborcję techniką próżniową lub farmakologiczną. Tryb próżniowy polega na usunięciu ciąży poprzez odessanie zawartości macicy przy wsparciu specjalistycznego sprzętu. Co ważne zabieg ten przebiega jedynie dwie minuty i jest prowadzony w znieczuleniu ogólnym. A w trakcie zabiegu farmakologicznego dostarczane są tabletki wczesnoporonne, które uniemożliwiają zagnieżdżenie się zarodka w macicy. Należałoby podkreślić także, że aborcja Czechy jest niezawodna i poufna.

Czas oczekiwania oraz koszt Aborcji w Czechach

Klinika aborcyjna w Czechach użycza specjalny numer telefonu, pod jaki możemy zadzwonić, żeby zarejestrować się na zabieg. Telefonując pod ten numer, pacjentki z Polski będą mogły omówić z polskojęzycznym fachowcem, który zasugeruje im odpowiedni termin przeprowadzenia aborcji. Cena zabiegu może się wahać i jest uzależniona od pewnych zmiennych, jednak w przypadku metody próżniowej koszt unieważnienia ciąży to 2000 złotych. Klinika aborcyjna w Czechach w ramach pomocy oferuje także fachową konsultację przed zabiegiem i kontrole pozabiegowe.

Ile trwa aborcja w Czechach i jak się do niej przygotować?

Całkowity czas pobytu w klinice liczy 1,5 h i jest uzależniony od tego, jak pojedyncza pacjenta będzie się czuła po usunięciu ciąży. Przed zabiegiem należy założyć wygodną koszulę do kolan, klapki, podpaski i ręcznik. Dodatkowo na 4 godziny przed zainicjowaniem procedury nie możemy spożywać ani pić i trzeba także podać swoją grupę krwi.

Usuwanie ciąży w klinice Stonava jest w całkowicie bezpieczne, a klinika aborcyjna dysponuje również własnym transportem dla pacjentek z Polski. Ponadto placówka ta mieści się jedyne 5 km od polskiej granicy, jest to więc dobra możliwość dla Polek, które potrzebowały delikatnie i legalnie usunąć ciążę.

image